Białe obrazy – czym się charakteryzują?
Białe obrazy to dekoracje ścienne, w których biel jest kolorem dominującym. Mogą być to delikatne grafiki przywodzące na myśl ołówkowe szkice – przeniesione na płótno zyskają szlachetny wygląd. Są doskonałą propozycją do delikatnych, stonowanych wnętrz.
Jeśli urządzasz salon lub inny pokój w stylu romantycznym, to biały obraz z minimalistycznym motywem będzie jego znakomitym uzupełnieniem. Na takim obrazie tylko z pozoru niewiele się dzieje, ponieważ głównym elementem jest duże, białe tło. W tym wypadku jednak mniej znaczy więcej, bo proponowany motyw może zostać dobrze wyeksponowany.
Wzorów, spośród których możesz wybierać, jest cała masa. Białe obrazy przedstawiają najróżniejsze motywy – od kwiatów, przez zwierzęta i postaci, aż po abstrakcyjne figury geometryczne. Doskonałym przykładem jest popularny wzór przedstawiający czaplę przygotowującą się do lotu w czterech pozycjach. Teoretycznie sam wzór zajmuje niewielką powierzchnię, a głównym elementem jest białe tło, jednak cała dekoracja pokazuje bardzo wiele – siłę natury, ruch, emocje i rozwój. Tego typu obraz może być motywujący, dlatego warto go powiesić w pomieszczeniu takim jak gabinet.
Biel ma także duże znaczenie w obrazach abstrakcyjnych. Tło jest równie ważnym elementem, co figury geometryczne lub linie, ponieważ dopiero ich zestawienie pokazuje ładunek dynamiczny i emocjonalny wzoru. Tego rodzaju biały obraz bardzo często jest wykorzystywany do dekoracji wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych.
Biały obraz – na jakiej ścianie będzie dobrze wyglądał?
Nie obawiaj się powieszenia białego obrazu na białej ścianie, w szczególności jeśli całe pomieszczenie urządzasz w jednej tonacji. Monochromatyczne pokoje z białymi ścianami, jasnymi kanapami, meblami i dywanami doskonale łączą się z białymi obrazami, które dopełniają aranżację, nie starając się zdominować wnętrza.
Można jednak postawić na kontrast i biały obraz powiesić na kolorowej ścianie, także tej we wzory. Wymaga to jednak dość skrupulatnego zestawienia motywów, tak aby osiągnąć estetyczny efekt wizualny, a nie wnętrze o kiczowatym charakterze.
Białe obrazy są też doskonałym sposobem na ożywienie pomieszczenia, którego ściany są zbyt ciemne. Jeśli wybrany na ścianę kolor nie wygląda tak dobrze, jak na wizualizacjach, można ścianę rozjaśnić właśnie za pomocą białych obrazów.
Inspiracja – białe obrazy na ścianę z cegły
Fantastycznym przykładem powierzchni, która nie jest ani gładka, ani biała, a doskonale będzie się komponować z białym obrazem, jest ściana z czerwonej cegły. Niezwykle modna, często sama w sobie jest dziełem sztuki. Białe obrazy wspaniale wyglądają na ścianach z czerwonej cegły i podkreślają jej charakter, dlatego są one często wykorzystywane przy urządzaniu loftów lub wnętrz industrialnych. Warto też zadbać, aby sama treść obrazu nawiązywała stylem do aranżacji, którą chcesz stworzyć.
Białe obrazy ze szkła – alternatywa dla płótna
W ARTTOR oferujemy duży wybór białych obrazów nie tylko na płótnie, ale także na szkle. Charakterystyczna, gładka tafla szklanych egzemplarzy bardzo dobrze eksponuje jasne barwy, dzięki czemu całość rewelacyjnie się prezentuje. Jasne kolory mają jeszcze jedną zaletę – pod obrazem tego typu można umieścić taśmę LED i zyskać zarówno dekorację ścienną, jak i niebanalne źródło rozproszonego światła.